SPONZORI A POĎAKOVANIA

Projekt podporilo Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky (www.enviro.gov.sk) v rámci grantovej súťaže „Zelený projekt“.

Na úpravách okolia prameňa a návrhu náučných tabúľ sa podieľali občania obce V. H. Kalinka a členovia Cykloklubu z Detvy. Kamenárske a obkladačské práce zrealizovala firma ZAFÍR Juraja Zapaľača z Detvy. Náučné tabule vyrobil stolár Rasťo Murín z Detvy, ručne kálané šindle venoval J. Ľupták zo Skliarova. Rekonštrukcia prameňa bola dokončená v roku 2003 k 120. výročiu jeho prevádzky. Veríme, že lohynská zdravá voda bude slúžiť aj nasledujúcim generáciam.

Aktuality:

Nová stránka

Predstavujeme Vám našu nová stránku, archív starého obsahu nájdete adrese: http://cyklo.sk/klub/klub.php

Postupne bude obsah stránky preklopený do novej verzie.

...

Pokračovať ďalej

V B.Bystrici sme diskutovali o cyklodoprave a cykloturistike

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Cykloklubom Poľana a Nadáciou Ekopolis pripravil seminár zameraný na riešenie problematiky cyklodopravy v BB kraji.

Program seminára

Zápis

...

Pokračovať ďalej

V piatok 29.10.2010 sme otvorili Rimavskú zelenú cestičku.

Pozvanie na jesenné cyklopodujatie pri príležitosti otvorenia novovyznačnej cyklotrasy Rimavská zelená cestička prijalo okolo 40 priaznivcov cyklistiky. V krásnom jesenom počasí sme vyrazili...

Pokračovať ďalej

Príručka pre budovanie cyklotrás, chodníkov pre cyklistov a rekreačných trás

Vydaním príručky sme sa snažili opísať problematiku zriaďovania cyklistických trás, trás pre turistické i športové vyžitie a koridorov pre alternatívnu dopravu.

Príručka pre budovanie trás

...

Pokračovať ďalej